Thu July 29, 2021   |   پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١١/١۵ تعداد بازدیـد : ٢۴٩   بازگشت
 
 
 ۲۱ دستگاه اتوبوس جدید

 

 

 

همزمان با دهه مبارک از ۱۷ دستگاه اتوبوس جدید و چهار دستگاه اتوبوس بازسازی شده با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، عصر امروز و همزمان با دهه مبارک فجر به همت سازمان مدیریت حمل و نقل و بار شهرداری همدان، آیین بهره‌برداری از ۱۷ دستگاه اتوبوس جدید و چهار دستگاه اتوبوس بازسازی شده با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال در مرکز همایش های قرآنی و بین المللی همدان برگزار شد.
 
 رویکرد شورای شهر و شهرداری همدان به موضوع حمل و نقل عمومی مثبت است
 
فرماندار همدان با حضور در این مراسم گفت: در ادبیات شهری اصطلاحی تحت عنوان حمل و نقل پایدار شهری عنوان شده است که توسعه شهرنشینی از این طرف و افزایش جمعیت شهر باعث به وجود آمدن ادبیات جدی در مدیریت شهری شده است.
 
محمدعلی محمدی ادامه داد: حمل و نقل پایدار شهری دسترسی عادلانه، ایمن و متناسب با نیازهای اقشار مختلف مردم است که از منظر عملکردی و همچنین اقتصادی دارای اهمیت فراوانی است که بازدهی و کارایی موثر طرح را به دنبال دارد.
 
وی بیان کرد: توسعه حمل و نقل پایدار شهری ارکان و آثار مختلفی دارد که آثار زیست محیطی نظیر آلودگی هوا، آلودگی صوتی، آلودگی زمین و افزایش مصرف انرژی را به همراه دارد.
 
وی در ادامه گفت: از ابتدای دهه ۶۰ نوع نگرش ها به استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر همدان تغییر پیدا کرد و امروز به این نتیجه رسیدیم که اتوبوس‌های درون‌شهری باید در یک پایانه خاص اقدام به جابجایی شهروندان کنند.
 
محمدی تصریح کرد: رویکرد شورای شهر و شهرداری همدان به موضوع حمل و نقل عمومی مثبت است و امروز علی رغم مشکلات اقتصادی شاهد خرید و اضافه شدن اتوبوس های جدید و همچنین بازسازی کامل تعدادی از اتوبوس‌های قدیمی در شهر همدان هستیم که امیدوارم این اقدام منجر به افزایش رضایت مندی شهروندان شود.
 
عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر همدان در وضعیت مطلوبی قرار دارد
 
شهردار همدان در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد:  یکی از زیر ساخت های توسعه پایدار، توسعه حمل و نقل عمومی در جهت تسهیل تردد شهروندان و خدمت‌رسانی به عموم مردم است که در سال های اخیر شاهد توجه به حمل و نقل عمومی شهر همدان هستیم.
 
عباس صوفی با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر همدان در قیاس با سایر شهرهای کشور از وضعیت بهتری برخوردار است، گفت: عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر همدان در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما این موضوع جای کار دارد که در همین راستا ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات درون سازمانی و مبلغ ۵۰۰ میلیارد نیز از محل اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس های جدید تامین شد که جا دارد از حمایت های ریاست بانک ملی استان همدان در این زمینه تشکر کنم.
 
وی بیان کرد: علی رغم وجود تحریم ها، مشکلات اقتصادی موجود و افزایش چندین برابری قیمتها توانستیم این تعداد دستگاه اتوبوس را خریداری کنیم در حالی که با همین مبلغ در سال ۹۶ می‌توانستیم ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری کنیم که در مجموع این اقدامات امیدواریم در حوزه حمل و نقل عمومی رضایت شهروندان را بدست آوریم.
 
شهردار همدان با اشاره به اینکه بازسازی اتوبوس‌ های قدیمی با همکاری شرکت شهاب خودرو دیزل در حال انجام است، افزود: در کنار خرید اتوبوس های جدید، بازسازی کامل ۳۰ دستگاه اتوبوس قدیمی در حال پیگیری است که تاکنون تعداد ۴ دستگاه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال نوسازی شده است.
 
وی با بیان اینکه بازسازی هشت دستگاه دیگر نیز به زودی به اتمام می‌رسد و به ناوگان اضافه خواهد شد اظهار کرد: در همین راستا اتوبوس‌های بخش خصوصی نیز نیازمند بازسازی و نوسازی هستند که این موضوع با همفکری و هماهنگی شورای اسلامی شهر در دستور کار قرار دارد.
 
صوفی ادامه داد: طرح قطار شهری همدان به همت مدیریت ارشد استان و با پیگیری های نماینده مردم همدان نهایی شده است و در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز دیده شده که با تحقق این موضوع شاهد اجرای اولین پروژه تراموای کشور در شهر همدان خواهیم بود که معتقدم اجرای این طرح بسیار بزرگ و شاخص توسعه همدان را شتاب بیشتری خواهد بخشید.
 
وی بیان کرد: نوسازی تاکسی های شهر همدان نیز در سال جاری در حال انجام است که تاکنون تعدادی از تاکسی‌های فرسوده نوسازی شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اجرای تعهدات شرکت ایران خودرو تا پایان سال جاری شاهد توقف تردد تاکسی های پیکان در شهر همدان خواهیم بود.
 
ضرورت توزیع عادلانه امکانات شهری در تمامی نقاط
 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم گفت: مشاور طرح جامع ترافیک شهر همدان مطالعات خوبی را در دست انجام دارد که امیدواریم به صورت جامع و کامل نیازهای حمل و نقل درون شهری را با رعایت موارد قانونی شناسایی و نهایی کند.
 
سیدمسعود عسگریان ادامه داد: توسعه حمل و نقل عمومی حق قانونی شهروندان است که خوشبختانه عمرمفید اتوبوس درون شهری همدان در وضعیت قابل قبولی قرار دارد است که در همین راستا جا دارد از زحمات مجموعه شهرداری که در شرایط سخت اقتصادی این تعداد دستگاه اتوبوس را در مدت زمان کوتاهی خریداری کرده اند تشکر کنم.
 
وی تاکید کرد: توزیع عادلانه امکانات شهری در تمام نقاط شهر بسیار ضروری است که انتظار داریم از این تعداد دستگاه اتوبوس جدید به مناطق کم برخوردار نیز اختصاص پیدا کند و امیدواریم با نوسازی سایر اتوبوس های فرسوده شاهد توسعه متوازن شهر باشیم.
 
 توسعه حمل و نقل همگانی یکی از کلیدی ترین راهکارها در توسعه شهرنشینی است
 
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم گفت: در چند دهه اخیر شاهد گسترش و توسعه شهرنشینی و به تبع آن با معضل ترافیک مواجه هستیم که اغلب این ترافیک به دلیل حجم بالای تردد وسایل نقلیه شخصی تک سرنشین است.
 
کامران گردان ادامه داد: در سال های اخیر شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان به موضوع انسان محوری در اجرای پروژه ها توجه زیادی داشته است چرا که بایستی استفاده از خودروی شخصی در ترددهای شهری کاهش کند و حمل و نقل عمومی گسترش یابد که این موضوع نیازمند توسعه زیرساخت ها و مشارکت شهروندان و فرهنگ‌سازی در جامعه است.
 
وی بیان کرد: توسعه حمل و نقل همگانی یکی از کلیدی ترین راهکارها در توسعه شهرنشینی است که منجر به کاهش مصرف سوخت، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و افزایش رانندگی ایمن خواهد شد که امیدواریم با افزایش این تعداد دستگاه اتوبوس حداقل زمان انتظار شهروندان در ایستگاه ها نیز کاهش یابد.
 
بازسازی کامل ۳۰ دستگاه اتوبوس با مشارکت شرکت شهاب خودرو دیزل در حال انجام است
 
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل و بار شهرداری همدان در ابتدای این مراسم گفت: بنا به مصوبات شورای اسلامی شهر و تاکید ویژه شهردار همدان مبنی بر توسعه حمل و نقل عمومی شهر همدان طرح خرید اتوبوس های درون شهری با استفاده از جذب اوراق مشارکت به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان انجام شد که در همین راستا ۸ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات شهرداری همدان به این موضوع اختصاص یافت.
 
رحیم الوندی ادامه داد: در مجموع تعداد 17 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان اضافه شد که در این راستا از پیگیری‌های حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس و همچنین مشارکت ارزنده بانک ملی استان همدان در خرید این اتوبوس ها تقدیر و تشکر می کنم.
 
وی تصریح کرد: در کنار خریداری اتوبوس، بازسازی کامل ۳۰ دستگاه اتوبوس با مشارکت شرکت شهاب خودرو دیزل در حال انجام است که تاکنون بازسازی ۴ دستگاه اتوبوس با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال انجام و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان اضافه شد.
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۴۷۴,۶۱۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان اتوبوسرانی تهران
سازمان اتوبوسرانی اصفهان
سازمان اتوبوسرانی تبریز
سازمان اتوبوسرانی مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت حمل و نقل و ترافیک
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان