Tue February 25, 2020   |   سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/٢۶ تعداد بازدیـد : ١١۴   بازگشت
 
 
 رونمايي برچسب سرويس مدارس

 

 

 در آيين رونمايي از برچسب سرويس مدارس شهر همدان مطرح شد:

افزايش20 الي30 درصدي نرخ سرويس مدارس شهر همدان در سال تحصيلي جديد
 
 
گردان: هدف گزاري افزايش تعداد سرويس‌هاي مدارس به تعداد دو هزار دستگاه خودرو
 
صوفي: 10 هزار عدد کارت بليط اتوبوس رايگان در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد
 
 
آيين رونمايي از برچسب سرويس مدارس شهر همدان در سال تحصيلي جديد با حضور رئيس و برخي از اعضاي شوراي شهر، شهردار و برخي مديران شهري، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي همدان و جمعي از رانندگان سرويس مدارس در تالار فجر برگزار شد.
 
* گردان: رانندگان سرويس مدارس از رانندگي عجولانه و پر خطر به شدت پرهيز کنند
 
به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر  شهرداري رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در اين مراسم گفت: با همکاري و همدلي صورت گرفته بين دستگاه‌ها در سال‌هاي اخير شاهد اقدامات مثبت و سازنده‌اي در بحث ساماندهي سرويس مدارس شهر همدان هستيم که موجب ارتقاي امنيت ايمني دانش‌آموزان و افزايش سطح رضايتمندي خانواده‌ها شده است.
 
کامران گردان افزود:‌ شوراي اسلامي شهر، فرمانداري، شهرداري، آموزش و پرورش و پليس راهور در سال‌هاي اخير با برگزاري جلسات متعدد در زمينه افزايش کميت و کيفيت خدمات رساني به دانش‌آموزان شهر، گام‌هاي ارزنده‌اي برداشته شده است و در سال تحصيلي جديد و با توجه به برنامه‌ريزي‌ها و هدف گزاري صورت گرفته درصدد افزايش تعداد سرويس‌هاي مدارس به تعداد دو هزار دستگاه هستيم.
 
وي در ادامه خطاب به رانندگان سرويس مدارس شهر همدان گفت: رانندگي افراد در جامعه به سه دسته: رانندگي عادي، تدافعي و تهاجمي تقسيم مي‌شود که خوشبختانه مصاديق رانندگي تهاجمي که در زمره رانندگي پر خطر محسوب مي‌شود در شهر همدان بسيار پايين است و ما از رانندگان محترم سرويس مدارس درخواست داريم همواره رانندگي تدافعي را مورد توجه قرار دهند و از رانندگي عجولانه و پر خطر به شدت پرهيز کنند تا در سال تحصيلي جديد شاهد حوادث ناگوار نباشيم که به حمداله اکثر قريب به اتفاق رانندگان از تجربه و تبحر بالايي برخودار هستند و بيان اين موارد صرفا جنبه پيشگيرانه دارد.
 
* فکري:‌ افراد داراي گواهينامه پايه 3 به شرط داشتن 23 سال تمام مي‌توانند در ثبت نام سرويس مدارس شرکت کنند
 
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي همدان همدان نيز در اين مراسم گفت:‌ توجه به امنيت رانندگي و دانش‌آموزان از مهمترين اولويت‌هاي پليس راهور در بحث ساماندهي سرويس مدارس است که در اين باره لزوم اجراي قانون از سوي رانندگان در صدر اقدامات قرار دارد چرا که پيشگيري در اين زمينه ضروري و اجتناب ناپذير است.
 
سرهنگ علي فکري بيان داشت: در مبحث انتخاب رانندگان سرويس مدارس اجراي ضوابط قانوني مورد توجه است که خوشبختانه در سال‌هاي اخير اقدامات خوبي در اين زمينه و با همکاري دستگاه‌ها صورت گرفته است که اميدواريم امسال نيز بتوانيم سال تحصيلي پيش رو را با بالاترين کيفيت خدمات و نيز کاهش خطرات احتمالي به سرانجام برسانيم.
 
وي در ادامه افزود: پيش از اين و بر اساس قانون، افراد متقاضيان سرويس مدارس ملزم به داشتن گواهينامه پايه دو بودند که نظر به درخواست افراد متقاضي و مشکلات موجود در اين زمينه و با توجه به رايزني صورت گرفته و با موافقت هيأت وزيران، در سال تحصيلي جديد افراد داراي گواهينامه پايه 3 به شرط داشتن 23 سال تمام و گذشت 2 سال از دريافت گواهينامه مي‌توانند نسبت به ثبت نام در طرح ساماندهي سرويس مدارس اقدام کنند.
 
*صوفي: 10 هزار عدد کارت بليط اتوبوس رايگان در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد
 
شهردار همدان نيز در ادامه اين مراسم اظهار کرد: با همکاري و همفکري دستگاه‌هاي متولي سرويس مدارس در سال‌هاي اخير اقدامات خوبي را شاهد هستيم و مديريت شهري همدان سعي دارد با برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات کارشناسي صورت گرفته بستر لازم به منظور ايجاد فضايي شاد و ايمن را براي دانش‌آموزان و خانواده‌هاي آنان فراهم نمايد.
 
عباس صوفي در ادامه بيان کرد:‌ در سال‌هاي گذشته و در روز اول شوع تحصيلي استفاده از اتوبوس براي دانش‌آموزان رايگان بود که امسال در اقدامي جديد و جالب توجه و در راستاي تردد ايمني و نيز ارتقاي فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومي تعداد 10 هزار عدد کارت بليط اتوبوس از سوي مديريت شهري همدان تهيه و در اختيار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.
 
* کريمي: هر دستگاه خودرو ون مجاز به جابجايي 10 دانش‌آموز و هر دستگاه خودرو سواري مجاز به سوار کردن چهار دانش‌آموز است
 
مدير معاونت تاکسيراني و حمل و نقل بار و کالاي شهرداري همدان نيز در اين مراسم عنوان کرد:‌ در کنار توجه به کيفيت خدمات ارايه شده به دانش‌آموزان در بحث سرويس مدارس و با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته درصدد هستيم تعداد خودروهاي متقاضي طرح ساماندهي سرويس مدارس را نسبت به سال گذشته 80 درصد افزايش دهيم.
 
ميلاد کريمي در ادامه با بيان اينکه سال گذشته 1500 دستگاه خودرو در طرح ساماندهي سرويس مدارس شهر همدان شرکت داشتند، گفت:‌ از اين ميزان، تعداد330 دستگاه خودرو تاکسي و تعداد 1170 دستگاه خودرو شخصي حضور داشتند که امسال هدف ما افزايش سرويس‌هاي مدارس به دو هزار دستگاه خواهد بود.
 
وي با بيان اينکه هر دستگاه خودرو ون مجاز به جابجايي 10 دانش‌آموز و هر دستگاه خودرو سواري مجاز به سوار کردن چهار دانش‌آموز است،‌ گفت: در ماه‌هاي اخير جلسات کارگروه ماده 18سرويس مدارس به صورت مستمر برگزار شد که در خصوص نرخ گذاري سرويس مدارس در سال تحصيلي جديد تصميمات لازم در اين کميته صورت گرفته که در نهايت با تأييد شوراي شهر و کميته انطباق فرمانداري در سال تحصيلي جديد نرخنامه سرويس مدارس بين 20 الي30 درصد افزايش خواهد داشت.
 
وي در ادامه به بيان برخي اقدامات انجام شده در طرح اشاره کرد و گفت: تشديد و افزايش عوامل بازرسي با بيش از 10 دستگاه خودرو و20 نفر بازرس درسطح شهر با همکاري پليس راهور، ثبت نام و نام نويسي از متقاضيان سرويس مدارس در پنج شرکت زير مجموعه و داراي مجوز از سازمان حمل و نقل شهرداري، آماده سازي و نصب برچسب سرويس مدارس قبل از فرارسيدن مهر ماه، برگزاري کلاس آموزشي و توجيهي با حضور 150 نفر از مديران مدارس و برگزاري کلاس آموزشي توجيهي با حضور 500 نفر از رانندگان سرويس مدارس در شهريورماه از جمله اقدامات معاونت تاکسيراني شهر همدان است که در موضوع ساماندهي سرويس مدارس انجام شده است.
 
کريمي اضافه کرد: با رانندگان خودروهاي متخلف که اقدام به سوار کردن دانش‌آموزان، بيش از تعداد مجاز کنند و نيز اقدام به دريافت هزينه مازاد بر نرخنامه مصوب نمايند به شدت برخورد خواهد شد و از خانواده‌ها درخواست داريم هر گونه تخلف سرويس مدارس را از طريق "سامانه 137 رسيدگي به درخواست‌هاي شهروندي" با ما در ميان بگذارند تا از طريق بازرسان تاکسيراني با رانندگان متخلف بر اساس قانون برخورد شود.
 
در پايان اين مراسم و با حضور رئيس و برخي از اعضاي شوراي شهر، شهردار و برخي مديران شهري و رئيس پليس راهنمايي و رانندگي همدان برچسب سرويس مدارس شهر همدان در سال تحصيلي "98- 99" رونمايي شد.
 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۴۳۹,۵۲۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان اتوبوسرانی تهران
سازمان اتوبوسرانی اصفهان
سازمان اتوبوسرانی تبریز
سازمان اتوبوسرانی مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت حمل و نقل و ترافیک
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان